Legge til elementer til snuttskuffer

Slik legger du til nye elementer i en eksisterende snuttskuff:
  1. Ta et av følgende valg:
    Hvis du vil starte med dette: Gjør du dette:
    Et tomt element du kan redigere Høyreklikk hvor som helst i en eksisterende skuff, velg Tilpass og klikk på Ny(tt) > Nytt element.
    Eksisterende tekst som er limt inn i et nytt element i en eksisterende skuff Kopier eller klipp ut tekst til utklippstavle. I snuttvisningen høyreklikker du hvor som helst i en eksisterende skuff og klikker på Lim inn.
    Eksisterende tekst som er limt inn i et nytt element i en ny eller eksisterende skuff Merk teksten, høyreklikk, klikk på Legg til i snutter, oppgi navnet på den skuffen i snuttvisningen du vil legge til elementet i, og klikk på OK.
    Et Tilpass palett-vindu blir vist.
  2. Oppgi et navn på det nye elementet, og eventuelt en beskrivelse. Verdien du skriver i Navn-feltet, blir vist ved siden av elementets ikon i snuttvisningen.
  3. Hvis du vil inkludere en variabel du allerede har definert, i feltet Malmønster, klikker du på Sett inn plassholder for variabel. En plassholder for en variabel er et merke som, når kodingen settes inn i den aktive filen, blir erstattet av verdien som blir oppgitt i dialogboksen Sett inn mal:elementnavn på innsettingstidspunktet. Hvis du klikker på knappen Sett inn plassholder for variabel eller trykker på Ctrl+mellomromstasten, aktiveres et vindu i tekstområdet som ber deg bruke de riktige sekvensene til å opprette er merke for variabelen. Hvis du for eksempel oppretter to variabler med navnene uri og prefix, og oppretter en variabelplassholder for begge, kan malmønsteret se slik ut:
    <%@ taglib uri="${uri}" prefix="${prefix}" %>
  4. Klikk på OK.
Det nye elementet blir lagt til i listen over elementer i den riktige skuffen.
Beslektede begreper
Snutter-visning
Beslektede oppgaver
Redigere med snutter - oversikt
Legge til snuttskuffer
Redigere snuttelementer
Slette eller skjuler snuttelementer eller -skuffer